logo hamayesh

منوی سایت

با توجه به گسترش و تعمیم ابزارهاي الکترونیکی در کلیه زمینه هاي اجتماعی، اقتصادي وفرهنگی جوامع انسانی بویژه امور آموزشی و در راستاي دسترسی مناسب و آسان و کاهش هزینه هاي آموزشی دردنیاي امروز، سازمان آموزش فنی وحرفه اي بعنوان متولی آموزشهاي کوتاه مدت غیر رسمی سیاست توسعه و استفاده از ابزارهاي الکترونیکی را در دستور کار قرار داده و طبق ضوابط مشخصی به آموزشگاههاي آزاد دایر تحت پوشش، مجوز ارایه آموزش به شیوه الکترونیکی را اعطا می نماید.

این دستورالعمل دارای چارچوبهای مشخصی جهت هماهنگی بیشتر آموزشگاهها در بکارگیری آموزش الکترونیکی و نیز رعایت حداقل کیفیت لازم در برگزاری دوره ها به شیوه الکترونیکی می باشد. بی شک رعایت این دستورالعمل موجب سهولت آموزشگاهها در پیاده سازی سیستمها و نیز بهره مندی بیشتر کارآموزان از مزایای این فناوری جدید خواهد گردید.

این دستورالعمل شامل هفت فصل بوده و در انتها نیز فرمهای لازم جهت اجرای کار ضمیمه گردیده است. در فصل اول تعاریف و اختصارات بیان شده است. در فصل دوم ضوابط و شرایط و امکانات لازم جهت صدور مجوز اجرای آموزش الکترونیکی بیان شده است. فصل سوم شامل مراحل دقیق صدور مجوز آموزش الکترونیکی است. در فصل چهارم به شرح وظایف موسس آموزشگاه، مدیر و مربی الکترونیکی پرداخته شده است. در فصل پنجم ویژگیهای کلی پایگاه اینترنتی (CMS)، سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) و روند پشتیبانی سیستمها معرفی گردیده است. در فصل ششم شرایط کلی مربوط به محتوای الکترونیکی دوره ها بیان شده است. در نهایت در فصل هفتم مقررات عمومی مربوط به استفاده از آموزش الکترونیکی در آموزشگاهها بیان شده است.

همراه با دستورالعمل ضمائم مختلفی قالب 7 فرم پیوست گردیده است. این فرمها شامل: فرم درخواست اولیه (1)، فرم طرح توجیحی (2)، فرم موافقت اصولی (3)، فرم معرفی فضا و مکان (4)، فرم معرفی تجهیزات لازم (5)، فرم معرفی پایگاه وب و سیستمها (6)، فرم معرفی محتوای الکترونیکی (7) می باشد. در این فرمها خصوصیات مخلف سیستمها و نیز مراحل اخذ مجوز به صورت چک لیست پیش بینی شده است که توسط کارشناسان سازمان فنی و حرفه ای ارزیابی می گردد و در نهایت مجوز آموزش الکترونیکی آموزشگاه صادر می گردد.

لازم به ذکر است که محصول سانا در راستای پوشش کامل دستورالعمل فوق طراحی و پیاده سازی گردیده است. جزئیات کامل دستورالعمل به همراه فرمهای ضمیمه را می توانید از بخش دانشنامه سایت مطالعه فرمایید.

 


 

موقعیت ما در نقشه

اطلاعات تماس

آدرس : تبریز، سربالائی ولیعصر، بعد از تقاطع نظامی، نرسیده به عارف، پلاک 26/1، شرکت نپا

 

Tel-icon تلفن: 04133294011

Mail-icon ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

درباره شرکت نپا

شرکت نپا با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه آموزش مجازی و یا به عبارتی بهتر یادگیری الکترونیکی، ارائه دهنده راهکارهای جامع یادگیری الکترونیکی در کشور می باشد. هدف ما یاری شما برای پیاده سازی موفق آموزش الکترونیکی در دانشگاه، سازمان، آموزشگاه و یا مجموعه و گروه تان می باشد.

  ادامه مطلب

Go to top